Blog

Do čeho balit balík?
Ovinovací stroj na balení balíků
Průvodci

E-commerce trh. Příležitosti a hrozby.

Trh e-commerce prošel v uplynulém desetiletí obrovskou proměnou. Zpočátku považovali prodejci tento typ obchodu pouze za malý doplněk ke stacionárnímu obchodu. Nikdo si ani nepředstavoval, že se to po několika letech dramaticky změní. Zpráva Komory elektronického hospodářství ukazuje, že počet lidí, kteří v tomto období nakoupili online, je 9/10, což představuje nárůst ze 45 % na 87 %.

Průvodci

Logistika 4.0 – náročná výzva nebo příležitost k růstu?

Samotný pojem "logistika" vznikl již dávno, někdy v 10. století. Zpočátku však nepřekročil rámec použití ve vojenském kontextu. Dnes se dá použít téměř ve všech oblastech života a je to velmi univerzální pojem. Zefektivňuje a systematizuje operace, což se projevuje v rychlém dosahování stanovených cílů.

Průvodci

Skladoví roboti jako součást logistických procesů.

Základem pro automatizaci logistických procesů ve skladu a jejich efektivní průběh je jak využití moderních technologií, tak i řádně vyškolený personál. Díky pevně stanoveným pravidlům je možný správný dohled nad skladem a účinná kontrola outsourcovaných operací.

Průvodci

Obálky. Druhy a jejich použití.

Obálka je na první pohled papírový obal, který se používá k zasílání dopisů nebo jiných plochých předmětů poštou. Existuje v mnoha formátech, někdy je zdobená a může být vyztužená bublinkovou fólií, která chrání obsah.

Průvodci

Jak zabalit knihu pro přepravu, aby se nepoškodila?

S velkou pravděpodobností lze říci, že každý se již setkal s balíčkem obsahujícím knihu. Nákup v zásilkových knihkupectvích je obvykle levnější než v kamenných prodejnách, proto se prodej v internetových knihkupectvích výrazně zvýšil.

Průvodci

Balicí papír. Podrobná analýza na jednom místě.

Hlavním účelem použití balicího papíru je ochrana zboží. Je to jeden z nejčastěji volených materiálů, především kvůli své relativně nízké ceně. Můžete se také setkat s různými typy, které se liší řadou aspektů - variabilní gramáží, povrchovou úpravou atd.

Průvodci

Čím naplnit přepravní krabici – 7 osvědčených nápadů.

Odeslání balíku se může zdát jako jednoduchý úkol, který spočívá ve vložení zásilky do kartonové krabice a jejího zalepení páskou. Některé zásilky však vyžadují další ochranná opatření. Chceme-li, aby se jejich obsah dostal do krabice neporušený, musíme použít správnou výplň, která zabrání nekontrolovatelnému pohybu předmětu uvnitř krabice.

Průvodci

Jak zkrátit dodací lhůty v internetovém obchodě?

Bezpochyby lze říci, že 21. století otevřelo nové možnosti a vsadilo na online obchod. V souvislosti s pandemií se dále zrychlil rozvoj internetových obchodů. Kromě většího výběru lákají zákazníky i atraktivnější ceny než v kamenných obchodech. Po zadání objednávky začíná složitý proces, který provádí nebo koordinuje prodejce, aby došlo k finalizaci objednávky. Zboží musí být zkompletováno a připraveno k odeslání. Dvě nejdelší a nejnáročnější etapy.

Průvodci

Jak sklad funguje? 4 základní fáze s popisem.

Jedná se o komplexní proces, který se zabývá řízením zásob dané firmy. Začíná to samotnou analýzou poptávky, přes vytvořené objednávky až po příjem a skladování zboží. Posledním krokem je odeslání nebo vyzvednutí zboží zákazníkem.

Průvodci

Potýká se vaše firma s nedostatkem zaměstnanců ve skladu? Jak zajistit zaměstnancům pohodlí a vytvořit přátelské pracoviště?

Určitá míra fluktuace zaměstnanců je pozitivní a dokonce žádoucí. Generuje příliv nových lidí, kteří mají potřebné znalosti a dovednosti a mají nový pohled na mnoho otázek. Ve větším měřítku je však třeba zvážit, zda to nemá negativní dopad na celý podnik a nezatěžuje to rozpočet nadměrnými náklady. Odhaduje se, že náklady na nahrazení zaměstnance - nalezení a implementace nové osoby - činí 35-100% ročního platu. Fluktuaci zaměstnanců ovlivňuje řada faktorů, které je třeba důkladně analyzovat a vyvodit z nich odpovídající závěry.

Čárový kód miniatura
Průvodci

Čárový kód – co skrývá a proč ho používáme?

Pod populárním pojmem "čárový kód" se skrývá kód EAN, který se používá v mnoha odvětvích, včetně obchodu a logistiky, již od roku 1977. Přeloženo doslova: EAN - Evropský výrobní kód (z ang. Evropean Article Number). Jedná se o souvislý číselný modulární kód. Tiskne se na výrobky nebo jejich obaly, nutně ve vysoké kvalitě, protože má neobvykle přesný záznam.

Průvodci

Ergonomie práce – na co se zaměřit při výběru vybavení skladu?

Podle slovníkové definice je to: „věda, která se zabývá principy a metodami přizpůsobení vybavení a nástrojů fyzickým a duševním vlastnostem člověka“. Zjednodušeně lze říct, že se jedná souhrn prací souvisejících s plánováním, návrhem a konstrukcí všech nástrojů, vybavení pracoviště a úkolů svěřených zaměstnanci tak, aby byly pro něj co nejvíce šetrné. To zahrnuje nespočet otázek týkajících se jeho fyzického i psychického pohodlí.

Průvodci

Skladové židle – typy, jak fungují a proč si je vybrat?

Řídíte provoz skladu, ve kterém jste zodpovědní za příjem, vykládku a skladování zboží? Nebo je snad vaší povinností dohlížet na kompletaci, balení a předávání zásilek k expedici? Pokud jste na některou z otázek odpověděli kladně – jistě vám záleží na tom, aby práce podřízených odborníků probíhala hladce, bez chyb a aby byla pro zaměstnance také bezpečná a pohodlná. Proto byste měli vědět, že dobře zvolený nábytek a skladové příslušenství – především profesionální židle a stoličky – vám s udržením těchto...